Nes.Net, z.s.


bezdrátová síť v Nesměřicích a širokém okolí
 
Historie naší sítě sahá až do června roku 2005, kdy byl v Nesměřicích spuštěn první přístupový bod pro prvních 5 domácností. Konektivitu tehdy poskytovala ADSL linka. Postupem času se zvýšil počet připojených domácností, rozhodli jsme se tedy založit Občanské sdružení Nes.Net, které bylo zaregistrováno dne 1.4.2008.

Zlomovým okamžikem se stal březen 2011, kdy se nám podařilo získat nového poskytovatele konektivity, firmu
Sam-net ze Zbraslavic. S jejich pomocí jsme vybudovali zbrusu novou páteřní síť ze Zbraslavic přes Hulice a Soutice až do Nesměřic.

Během roku 2012 došlo k rozšíření naší sítě do mnoha lokalit. Mezi pokryté obce a města již také patří Čejtice, Keblov, Sedmpány, Dubějovice, Chabeřice, Kalná a Trhový Štěpánov.

V únoru 2013 proběhla Valná hromada, na které bylo rozhodnuto, že se novým dodavatelem konektivity pro naši síť stane společnost České Radiokomunikace a.s.. V Čejticích tak vyrostl nový páteřní uzel. Konektivita se sem přivádí profesionálním spojem značky Alcoma v pásmu 10GHz s dostatečnou kapacitou pro budoucí několikanásobné navýšení rychlosti.


Během roku 2013 jsme rozšířili pokrytí sítě do obcí Střechov nad Sázavou, Onšovec, Zdislavice, Holšice, Štěpánovská Lhota, Jiřice, Řendějov, Samechov, Měchonice a Radíkovice.

V prosinci roku 2015 jsme se stali členy CZFree Praha, z.s.p.o., což nám umožnilo získat nejen kvalitnější konektivitu prostřednictvím optického okruhu, ale i partnera, se kterým můžeme naši síť efektivneji rozvíjet a zdokonalovat.


V současné době má spolek více než 700 členů.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one