Nes.Net, z.s.


bezdrátová síť v Nesměřicích a širokém okolí
 

Řádění vichřice Herwart 29.11.2017

   V neděli 29.11. se přes naši síť přehnala vichřice Herwart a způsobila mnoho výpadků elektrické energie.

   Naše hlavní páteřní uzly však pracovaly vesele dál, především díky předimenzovaným záložním zdrojům.

   Ve Zruči došlo krátce po poledni k pádu komína u p. Petruse, na kterém byl také bohužel umístěn náš přístupový bod pro část města. Téměř celé odpoledne pršelo, což znemožnilo delší práci na střeše. Vysílač byl tedy odpojen od akumulátoru a odstaven.

   V Trhovém Štěpánově byla v neděli večer na uzel u p. Kučery nasazena elektrocentrála, kterou nám zapůjčili hasiči z Nesměřic.

  Jediný výpadek na hlavní páteři tak postihl jen uzel v Čejticích, kde došlo v pondělí v půl osmé ráno po téměř 24 hodinách provozu na akumulátor k jeho vyčerpání. Zde byla též nasazena elektrocentrála, kterou nám rychle zapůjčil p. Zeman z Bernartic. Výpadek tedy trval jen něco málo přes hodinu.

   Během poledne se podařilo mezi přeháňkami deště se sněhem znovu postavit ten zbouraný přístupový bod ve Zruči. Veškerá jeho technologie byla po odbahnění a důkladném vysušení namontována na provizorní stojan.

   V okolí Soušic mezitím opravili popadané vedení, ale zdejší vysílač sám nenaběhl, poškodil se napájecí zdroj. Jeho výměnu se podařilo provést kolem 15. hodiny.

   Večer kolem 19. hodiny byla obnovena dodávka elektřiny v Čejticích a  o hodinu později i v Kožlí.

   Poslední ostrůvky naší sítě bez energie se probudily během úterního dopoledne v Kněži a v odpoledních hodinách i v Kounicích.

   Během celé kalamity bylo objeveno i několik poruch na zařízeních přímo u našich členů. Většinou docházelo k poškození napájecích zdrojů, v jednom případě proběhl reset anténní jednotky do továrního nastavení.

   Od úterní 17. hodiny by měla být celá síť opět v plném provozu.
24.01.2019 10:14:21
nesmerice
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one