Nes.Net, z.s.


bezdrátová síť v Nesměřicích a širokém okolí
 
Dne 4.5.2015 proběhla rekonstrukce našeho páteřního uzlu v Chabeřicích u p. Pössnickera. Původní stožárek byl nahrazen masivnějším, aby lépe odolával náporům větru. Došlo přitom k výměně celé technologie a do záložního zdroje byl osazen akumulátor s vyšší kapacitou. Na této akci se podíleli tři členové a bylo odpracováno celkem 15 hodin.
WP_20150405_016.jpg
WP_20150405_007.jpg
WP_20150405_004.jpg
naloženo

naloženo

první díl

první díl

finální stav

finální stav

Dne 13.3.2015 byl na našem páteřním uzlu v Hulicích uveden do provozu nový příhradový stožár. Díky robustnější konstrukci lze nyní na tomto uzlu osadit více antén větších průměrů, což nám umožní rozšíření naší sítě do vzdálenějších lokalit. Další velkou výhodou je lepší přístup k veškeré technologii bez nutnosti užití žebříku. Také byl osazen výkonnější záložní zdroj, který je dimenzován na nasazení dalšího spoje v pásmu 10 GHz na trasu Hulice - Soutice. Součástí tohoto zdroje je i dohledového zařízení, které upozorní SMS zprávou na výpadek napájení, stav akumulátoru, narušení objektu a mnoho dalších parametrů. Celá akce byla připravována několik týdnů a bylo odpracováno 61 hodin.
V posledních týdnech proběhla instalace nových záložních zdrojů na naše hlavní páteřní uzly. Zároveň došlo k instalaci dohledových zařízení, která monitorují výpadky sítě, stav akumulátorů a mnoho dalších parametrů. Informace o výpadku napájení se tak dostane okamžitě přes SMS zprávu ke správci sítě. Díky velké kapacitě záložních akumulátorů dokážeme překlenout výpadky sítě i na desítky hodin.
Dne 3.11.2014 byla provedena výměna routerboardů i antén na páteřním uzlu v Trhovém Štěpánově u p. Gregora. Práce trvaly od 16. do 18. hodiny a došlo přitom k několika krátkým výpadkům internetu v řádu minut v těchto lokalitách: Chabeřice, Štěpánovská Lhota a částečně Trhový Štěpánov. Výsledkem je vyšší propustnost tohoto uzlu a snížení spotřeby elektrické energie.
Dne 25.10.2014 byla navýšena kapacita páteřního spoje v pásmu 10GHz z 50 Mb/s na 100Mb/s. Tato větev bývá velmi vytížená zejména ve večerních hodinách. Zlepšení stability a odezvy se projeví v těchto lokalitách: Hulice, Soutice, Nesměřice, Kalná, Onšovec, Lipina.
V polovině března 2014 byl spuštěn náš nový páteřní uzel na věži sila společnosti Agro Pertoltice a.s. v Měchonicích. Konektivita odtud poteče do Jiřic, Starého i Nového Samechova, Řendějova, Střechova nad Sázavou a do Měchonic. Výrazně se tak odlehčí spoj do Hulic, kam byly původně tyto obce napojené.
P1040584.JPG
P1050766.JPG
V polovině prosince 2013 byl ve Starém Samechově spuštěn nový přístupový bod u p. Vlacha, který pokrývá většinu obce. Je zde k dispozici technologie 5GHz.
Dne 10.8. 2013 byl spuštěn přípojný bod, který se nachází v Řendějově na domě p. Doudy. Je zde k dispozici technologie 5GHz, vykrývá téměř celý Nový Samechov, částečně Řendějov i Starý Samechov.
P1060219.JPG
WP_20140718_008.jpg
V polovině července 2013 byl v Onšovci spuštěn nový přístupový bod. Nachází se na stavení p. Peroutky. Je zde k dispozici technologie 5GHz a pokrývá větší část obce. Brzy bude uveden do provozu také vysílač u p. Vorlíčka, který dokryje spodní část kolem rybníka.
nový spoj na svém místě
nový spoj na svém místě
celkový pohled na stožár v Hulicích
celkový pohled na stožár v Hulicích
pohled z Hulic na protistranu v Čejticích
pohled z Hulic na protistranu v Čejticích
Dne 4.7.2013 byl ve spolupráci s firmou CBL s.r.o. nainstalován nový páteřní spoj v pásmu 10GHz značky Summit Development mezi uzly Čejtice a Hulice. Paralelně s ním bude brzy nainstalován ještě jeden, který bude přenášet data z kamerového systému na dálnici D1. Spoj má kapacitu 50Mb/s a máme ho bezplatně k dispozici po dobu rekonstrukce dálnice jako kompenzaci za spotřebovanou elektrickou energii.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one