Nes.Net, z.s.


bezdrátová síť v Nesměřicích a širokém okolí
 
smontování poloviny spoje
smontování poloviny spoje
plošina z TS Zruč nad Sázavou v akci
plošina z TS Zruč nad Sázavou v akci
hotovo
hotovo
Dne 15.3.2013 nám byla v Čejticích provedena instalace páteřního spoje od ČRa. Nebylo to tak jednoduché, jak to na fotkách vypadá, ale nakonec se podařilo anténu dostat na své místo. Během dopoledne stihli technici i přes větrné počasí vytáhnout druhou polovinu spoje na telekomunikační věž Strážiště. Odpoledne byl spoj oživen a dosměrován.
původní stav
původní stav
nová instalace
nová instalace
celkový pohled
celkový pohled
Dne 5.3.2013 byla provedena instalace přístupového bodu v Trhovém Štěpánově na domě p. Polívky čp. 324 v ulici Dalkovická. Je zde k dispozici technologie 5 GHz. AP vykrývá většinu horní části města.
skupina "A" ráno na startu v sídle sdružení
skupina "A" ráno na startu v sídle sdružení
jde se na věc...
jde se na věc...
raketa připravena ke startu
raketa připravena ke startu
Dne 2.3.2013 se konala brigáda v objektu bývalého prasečáku v Čejticích, kde se chystáme vybudovat hlavní páteřní uzel pro celou naši síť. Bylo zapotřebí vyklidit půdní prostory, připravit elektroinstalaci a namontovat příhradový stožárek, na který přijde brzy pověsit nový páteřní 10 GHz spoj Alcoma s anténou o průměru 120 cm od Českých Radiokomunikací. Na brigádě se podílelo 15 členů.
Dnes v poledních hodinách probíhala výměna některých komponentů na našem hlavním páteřním uzlu v Hulicích. Přitom občas pršelo, takže se údržba protáhla skoro na dvě hodiny. Přitom docházelo ke krátkým výpadkům internetu v řádu minut. Poté byl ještě zmodernizován páteřní spoj na místní vysílač u Vrzalů. Tato akce opět přispěje ke zlepšení kvality připojení a umožní další rozšíření naší sítě.
Dnes byl uveden do provozu náš síťový disk s kapacitou 500GB. Je přístupný jak z vnitřní sítě, tak z internetu. Každý zájemce dostane přidělen svůj prostor, přihlašovací jméno a heslo. Vše je na vyžádání k dispozici u správce na telefonu 724 752 287, případně se obraťte na email nes.net@email.cz.
synology-disk-station-ds108j-500gb.jpg
Dne 13.11. došlo krátce po poledni k půlhodinovému výpadku internetu. Závadu způsobila porucha na hlavním routeru našeho poskytovatele. Za případné potíže s tím spojnené se omlouváme.
Dne 3.7.2012 došlo při bouřce k výpadkům internetu. První trval od 11:30 do 14:00 a byl na straně našeho poskytovatele konektivity. Druhý výpadek přišel ve 21:20, kdy se odmlčel náš hlavní páteřní uzel. Teprve druhý den ráno se nám podařilo zajistit přístup a vše opravit. Došlo zde k poškození napájecího zdroje.Pravděpodobně se to stalo již během odpoledne a po zbytek dne byl bod napájen ze záložního zdroje. Za vzniklé potíže se tímto omlouváme.
P1040653.jpg
Dne 15.5. byl uveden do provozu nový vysílač. Nachází se na jižní budově firmy Fous Střechy s.r.o. a vykrývá větší část obce. Připojení je možné v pásmu 5 GHz.
P1040526.JPG
P1040535.JPG
Dne 13.5. proběhla úprava vysílače v Čejticích. Došlo k výměně antén na páteřních spojích, spoj Hulice - Čejtice byl připraven na technologii 802.11n.Dále byl doplněn páteřní spoj do Keblova a záložní zdroj vlastní konstrukce, který "podrží" celý bod při výpadku napájení více než 7 hodin.
P1040449.JPG
P1040434.JPG
Dne 29.4. proběhla menší rekonstrukce vysílače v Souticích na škole. Došlo k přemístění dvou páteřních spojů a k výměně routerboardů za výkonnější typ. Páteřní spoje z Hulic a do Nesměřic byly připraveny na technologii 802.11n.
P1040300.JPG
P1040319.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one